1091MX1-125VAC
Manufacturer Part Number:
1091MX1-125VAC
Part of Description:
LED IND LIGHT RED 125V SNAP FIT
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
Lens Style :
Round with Domed Top
Panel Cutout Dimensions :
0.50" (12.70mm)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
AC
Termination Style :
Wire Leads - 4.6" (116.84mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
Voltage :
105V ~ 125V