Q14P1CXXSR12
Manufacturer Part Number:
Q14P1CXXSR12
Part of Description:
INDICATOR 12V 14MM PROMINENT RED
Current :
20mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
10.00mm Dia
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
17000mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.55" (13.97mm)
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Ratings :
DC
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Voltage :
12V