Q14P1CXXG110
Manufacturer Part Number:
Q14P1CXXG110
Part of Description:
INDICATOR 110VAC 14MM PROMINENT
Current :
6mA
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Green
Lens Size :
10.00mm Dia
Millicandela Rating :
60mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.55" (13.97mm)
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Ratings :
AC
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Viewing Angle :
100°
Voltage :
110V