Q14P1CXXR110
Manufacturer Part Number:
Q14P1CXXR110
Part of Description:
PMI 110VAC 14MM PROMINENT RED
Current :
6mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
10.00mm Dia
Millicandela Rating :
100mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.55" (13.97mm)
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Ratings :
AC
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Viewing Angle :
100°
Voltage :
110V