Q6P1CXXB24
Manufacturer Part Number:
Q6P1CXXB24
Part of Description:
INDICATOR 24V 6MM PROMINENT BLUE
Current :
20mA
Lamp Color :
Blue
Lens Color :
Blue
Lens Size :
3mm, T-1
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
1200mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.24" (6.10mm)
Product Status :
Active
Voltage :
24V