Q8F1CXXG24
Manufacturer Part Number:
Q8F1CXXG24
Part of Description:
INDICATOR 24V 8MM FLUSH GRN
Current :
20mA
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Green
Lens Size :
5mm, T-1 3/4
Millicandela Rating :
8mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.31" (7.87mm)
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Ratings :
DC
Voltage :
24V