PM5R3-RYW10.0
Manufacturer Part Number:
PM5R3-RYW10.0
Part of Description:
PNL MNT RED, YLW W/WIRE 10"
Current :
30mA Red, 30mA Yellow
Lamp Color :
Red, Yellow
Lens Size :
5mm, T-1 3/4
Millicandela Rating :
35mcd Red, 30mcd Yellow
Panel Cutout Dimensions :
0.25" (6.35mm)
Product Status :
Obsolete
Termination Style :
Wire Leads - 10" (254.00mm)
Voltage :
2V Red, 2V Yellow