Q6P1CXXSB12
Manufacturer Part Number:
Q6P1CXXSB12
Part of Description:
INDICATOR 12V 6MM PROMINENT BLUE
Current :
20mA
Lamp Color :
Blue
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
3mm, T-1
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
550mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.24" (6.10mm)
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Voltage :
12V