Q6P1CXXSG12
Manufacturer Part Number:
Q6P1CXXSG12
Part of Description:
INDICATOR 12V 6MM PROMINENT GRN
Current :
20mA
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
3mm, T-1
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
2000mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.24" (6.10mm)
Product Status :
Active
Voltage :
12V