Q6P1CXXSY12
Manufacturer Part Number:
Q6P1CXXSY12
Part of Description:
LED PANEL INDICATOR YLW 12V
Current :
20mA
Lamp Color :
Yellow
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
3mm, T-1
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
900mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.24" (6.10mm)
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Voltage :
12V