PM5GD12VW6-CC
Manufacturer Part Number:
PM5GD12VW6-CC
Part of Description:
PNL MNT 20MA GREEN W/WIRE 6"
Current :
20mA
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Green
Lens Size :
5mm, T-1 3/4
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
25mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.25" (6.35mm)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
DC
Termination Style :
Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle :
45°
Voltage :
12V