2390QDX1-28V
Manufacturer Part Number:
2390QDX1-28V
Manufacturer/Brand:
Visual Communications Company, LLC
Part of Description:
INDICATOR NEON RED PANEL MNT
Manufacturer :
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
Features :
Ingress Protection :
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Lens Size :
Lens Style :
Rectangle with Flat Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
Panel Cutout Dimensions :
1.28" x 0.40" (32.51mm x 10.16mm)
Panel Cutout Shape :
Rectangle
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Termination Style :
Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Type :
Incandescent
Viewing Angle :
Voltage :
28V