QYW09225012BH-12
Manufacturer Part Number:
QYW09225012BH-12
Manufacturer/Brand:
YS Tech USA
Part of Description:
FAN AXIAL 92X25MM 12VDC WIRE
Manufacturer :
YS Tech USA
Product Category :
DC Brushless Fans (BLDC)
Air Flow :
50.3 CFM (1.41m³/min)
Approval Agency :
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Ingress Protection :
Noise :
35.0dB(A)
Operating Temperature :
Power (Watts) :
1.74 W
Product Status :
Active
RPM :
4000 RPM
Size / Dimension :
Square - 92mm L x 92mm H
Static Pressure :
0.272 in H2O (67.7 Pa)
Termination :
2 Wire Leads
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
Width :
25.00mm