PM5-A20G110V
Manufacturer Part Number:
PM5-A20G110V
Manufacturer/Brand:
Bivar, Inc.
Part of Description:
PANEL MOUNT ASSEM 25.4MM GREEN
Manufacturer :
Bivar, Inc.
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
20mA
Features :
Ingress Protection :
IP67
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Green
Lens Size :
20.00mm Dia
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
110mcd
Panel Cutout Dimensions :
1" (25.40mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Obsolete
Ratings :
AC/DC
Termination Style :
Type :
LED
Viewing Angle :
160°
Voltage :
110V