PM5-A12G12V
Manufacturer Part Number:
PM5-A12G12V
Manufacturer/Brand:
Bivar, Inc.
Part of Description:
PANEL MOUNT ASSEM GREEN, 6.1MM
Manufacturer :
Bivar, Inc.
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
20mA
Features :
Ingress Protection :
IP67
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Green
Lens Size :
6.70mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Fresnel
Millicandela Rating :
576mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.24" (6.10mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Obsolete
Ratings :
DC
Termination Style :
PC Pin
Type :
LED
Viewing Angle :
120°
Voltage :
12V