M22R-EG-24A
Manufacturer Part Number:
M22R-EG-24A
Manufacturer/Brand:
Omron Automation
Part of Description:
INDICATOR LIGHT GRN 24V 22MM
Manufacturer :
Omron Automation
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
8mA
Features :
Ingress Protection :
IP65
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Green
Lens Size :
29.80mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
Panel Cutout Dimensions :
0.88" (22.35mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Obsolete
Ratings :
AC/DC
Termination Style :
Type :
LED
Viewing Angle :
Voltage :
24V