PM5-AP7G3.4V
Manufacturer Part Number:
PM5-AP7G3.4V
Part of Description:
PANEL MOUNT ASSEM GREEN, 8.5MM
Current :
20mA
Features :
Ingress Protection :
IP67
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Green
Lens Size :
7.00mm Dia
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
800mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.34" (8.64mm)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Termination Style :
Wire Leads - 5.9" (150.00mm)
Viewing Angle :
160°
Voltage :
3.4V