PM5-A7Y110AC
Manufacturer Part Number:
PM5-A7Y110AC
Part of Description:
PANEL MOUNT ASSEM 8.1MM YELLOW
Current :
20mA
Lamp Color :
Yellow
Lens Color :
Yellow
Lens Size :
7.00mm Dia
Millicandela Rating :
600mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.32" (8.13mm)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
AC
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Voltage :
110V