PM5-S17G110AC
Manufacturer Part Number:
PM5-S17G110AC
Part of Description:
PANEL MOUNT ASSEM GREEN, 12.7MM
Current :
20mA
Features :
Ingress Protection :
IP67
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Green
Lens Size :
10.20mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Fresnel
Millicandela Rating :
800mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.50" (12.70mm)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
AC
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Viewing Angle :
120°
Voltage :
100V