PM5R3-RYW12.0
Manufacturer Part Number:
PM5R3-RYW12.0
Part of Description:
INDICATOR LED RED/YELLOW PNL MNT
Current :
30mA Red, 30mA Yellow
Lamp Color :
Red, Yellow
Lens Size :
5mm, T-1 3/4
Panel Cutout Dimensions :
0.25" (6.35mm)
Product Status :
Obsolete
Termination Style :
Wire Leads - 12" (304.80mm)
Voltage :
2V Red, 2V Yellow