Q6F3BXXSG12
Manufacturer Part Number:
Q6F3BXXSG12
Manufacturer/Brand:
APEM Inc.
Part of Description:
LED PANEL INDICATOR GRN 12V
Manufacturer :
APEM Inc.
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
20mA
Features :
Ingress Protection :
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
3mm, T-1
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
350mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.24" (6.10mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Active
Ratings :
DC
Termination Style :
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
100°
Voltage :
12V