KB05KW01-5C12-JC
Manufacturer Part Number:
KB05KW01-5C12-JC
Part of Description:
INDICATOR
Current :
20mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
14.00mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
Panel Cutout Dimensions :
0.48" (12.30mm)
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Termination Style :
Solder Lug
Type :
LED
Viewing Angle :
Voltage :
12V