KB02KW01-12-BB
Manufacturer Part Number:
KB02KW01-12-BB
Manufacturer/Brand:
NKK Switches
Part of Description:
INDICATOR
Manufacturer :
NKK Switches
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
60mA
Features :
Ingress Protection :
Lamp Color :
White
Lens Color :
White
Lens Size :
14.00mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
Panel Cutout Dimensions :
0.48" (12.30mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Obsolete
Ratings :
AC
Termination Style :
Solder Lug
Type :
Incandescent
Viewing Angle :
Voltage :
12V