YB03KW01-28-CB
Manufacturer Part Number:
YB03KW01-28-CB
Part of Description:
INCAND PANEL INDICATOR RED 28V
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
21.00mm x 15.00mm
Lens Style :
Rectangle with Flat Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
Panel Cutout Dimensions :
0.63" (16.00mm)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Type :
Incandescent
Viewing Angle :
Voltage :
28V