YB02KW01-28-FB
Manufacturer Part Number:
YB02KW01-28-FB
Part of Description:
INCAND PANEL INDICATOR GRN 28V
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Green
Lens Size :
16.00mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
Panel Cutout Dimensions :
0.63" (16.00mm)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Type :
Incandescent
Viewing Angle :
Voltage :
28V