KB02KW01-5D12-JB
Manufacturer Part Number:
KB02KW01-5D12-JB
Part of Description:
LED PANEL INDICATOR AMB 12V
Current :
20mA
Lamp Color :
Amber
Lens Color :
Amber
Lens Size :
11.60mm Dia
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
Panel Cutout Dimensions :
0.48" (12.19mm)
Ratings :
DC
Termination Style :
Solder Lug
Type :
LED
Viewing Angle :
Voltage :
12V