P01-12C-2E
Manufacturer Part Number:
P01-12C-2E
Part of Description:
INCAND PANEL INDICATOR RED 12V
Current :
50mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
16.20mm x 16.00mm
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
Panel Cutout Dimensions :
0.76" x 0.76" (19.30mm x 19.30mm)
Panel Cutout Shape :
Square
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Voltage :
12V