KB02KW01-28-FF
Manufacturer Part Number:
KB02KW01-28-FF
Part of Description:
INCAND PANEL INDICATOR GRN 28V
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Green
Lens Size :
11.60mm Dia
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
Panel Cutout Dimensions :
0.48" (12.19mm)
Termination Style :
Solder Lug
Type :
Incandescent
Viewing Angle :
Voltage :
28V