KB02KW01-12-JF
Manufacturer Part Number:
KB02KW01-12-JF
Part of Description:
INCAND PANEL INDICATOR GRN 12V
Current :
60mA
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Green
Lens Size :
11.60mm Dia
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
Panel Cutout Dimensions :
0.48" (12.19mm)
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Termination Style :
Solder Lug
Type :
Incandescent
Viewing Angle :
Voltage :
12V