LB02KW01-28-BJ
Manufacturer Part Number:
LB02KW01-28-BJ
Part of Description:
INCAND PANEL INDICATOR WHITE 28V
Lamp Color :
White
Lens Color :
White
Lens Size :
19.00mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
Panel Cutout Dimensions :
0.87" (22.10mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Voltage :
28V