LB02KW01-12-FJ
Manufacturer Part Number:
LB02KW01-12-FJ
Part of Description:
INCAND PANEL INDICATOR GRN 12V
Current :
60mA
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Green
Lens Size :
19.00mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
Panel Cutout Dimensions :
0.87" (22.10mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Voltage :
12V