LB01KW01-12-FJ
Manufacturer Part Number:
LB01KW01-12-FJ
Manufacturer/Brand:
NKK Switches
Part of Description:
INCAND PANEL INDICATOR GRN 12V
Manufacturer :
NKK Switches
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
60mA
Features :
Ingress Protection :
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Green
Lens Size :
13.20mm
Lens Style :
Square with Flat Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
Panel Cutout Dimensions :
0.64" x 0.64" (16.20mm x 16.20mm)
Panel Cutout Shape :
Square
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Type :
Incandescent
Viewing Angle :
Voltage :
12V