KB01KW01-12-JC
Manufacturer Part Number:
KB01KW01-12-JC
Part of Description:
INCAND PANEL INDICATOR RED 12V
Current :
60mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
11.60mm
Panel Cutout Dimensions :
0.48" (12.19mm)
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Type :
Incandescent
Viewing Angle :
Voltage :
12V