YB01KW01-12-JD
Manufacturer Part Number:
YB01KW01-12-JD
Part of Description:
INDICATOR PB SQ 12V CLR/AMB ILL
Current :
60mA
Lamp Color :
Amber
Lens Color :
Amber
Lens Size :
15.00mm
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
Panel Cutout Dimensions :
0.63" (16.00mm)
Ratings :
AC
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Voltage :
12V