YB01WKW01-12-FB
Manufacturer Part Number:
YB01WKW01-12-FB
Part of Description:
INDICATOR PB 12V ILL SQ GRN CAP
Current :
20mA
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Green
Lens Size :
15.00mm
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
Panel Cutout Dimensions :
0.63" (16.00mm)
Ratings :
AC
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Voltage :
12V