YB01WKW01-12-CB
Manufacturer Part Number:
YB01WKW01-12-CB
Part of Description:
INDICATOR PB 12V ILL SQ RED CAP
Current :
20mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
15.00mm
Panel Cutout Dimensions :
0.63" (16.00mm)
Ratings :
AC
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Voltage :
12V