LB01GW01-12-CJ
Manufacturer Part Number:
LB01GW01-12-CJ
Manufacturer/Brand:
NKK Switches
Part of Description:
IND PB ILLUM SQ GRAY 12V RED
Manufacturer :
NKK Switches
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
60mA
Features :
Ingress Protection :
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
13.20mm
Lens Style :
Square with Flat Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
Panel Cutout Dimensions :
0.64" (16.26mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Obsolete
Ratings :
AC
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Type :
Incandescent
Viewing Angle :
Voltage :
12V