KB02KW01-5C12-JC
Manufacturer Part Number:
KB02KW01-5C12-JC
Part of Description:
SW PB ILLUM RND RED CLR/RED SLD
Current :
20mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
11.60mm Dia
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
Panel Cutout Dimensions :
0.48" (12.19mm)
Ratings :
AC
Termination Style :
Type :
LED
Viewing Angle :
Voltage :
12V