LB03KW01-12-FJ
Manufacturer Part Number:
LB03KW01-12-FJ
Part of Description:
IND PB ILLUM RECT LB SER GRN SLD
Current :
60mA
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Green
Lens Size :
19.40mm x 13.20mm
Lens Style :
Rectangle with Flat Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
Panel Cutout Dimensions :
0.88" x 0.64" (22.35mm x 16.26mm)
Panel Cutout Shape :
Rectangle
Ratings :
AC
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Voltage :
12V