LM3207TL-2.53/NOPB
Manufacturer Part Number:
LM3207TL-2.53/NOPB
Manufacturer/Brand:
National Semiconductor
Part of Description:
1.2A, 2300KHZ PBGA9
Stock Condition:
540
Manufacturer :
National Semiconductor
Product Category :
Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators
Current - Output :
650mA
Frequency - Switching :
2MHz
Function :
Step-Down
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration :
Positive
Output Type :
Fixed
Package / Case :
9-WFBGA
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
9-TuSMD
Synchronous Rectifier :
Yes
Topology :
Buck
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Input (Min) :
2.7V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
2.53V