CFM-9225B-120-269-20
Manufacturer Part Number:
CFM-9225B-120-269-20
Manufacturer/Brand:
CUI Devices
Part of Description:
FAN AXIAL 92.2X32MM 12VDC WIRE
Stock Condition:
248
Manufacturer :
CUI Devices
Product Category :
DC Brushless Fans (BLDC)
Air Flow :
33.4 CFM (0.935m³/min)
Approval Agency :
CE, cURus, TUV
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Ingress Protection :
Noise :
26.9dB(A)
Operating Temperature :
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts) :
1.08 W
Product Status :
Active
RPM :
2000 RPM
Size / Dimension :
Square - 92.2mm L x 92.2mm H
Static Pressure :
0.070 in H2O (17.4 Pa)
Termination :
3 Wire Leads
Voltage - Rated :
12VDC
Weight :
Width :
32.00mm