Q22F1ABXXB220E
Manufacturer Part Number:
Q22F1ABXXB220E
Manufacturer/Brand:
APEM Inc.
Part of Description:
INDICATOR 220V 22MM FLUSH BLUE
Stock Condition:
3
Manufacturer :
APEM Inc.
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
3mA
Features :
Ingress Protection :
IP67
Lamp Color :
Blue
Lens Color :
Blue
Lens Size :
18.00mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
101mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.87" (22.10mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Active
Ratings :
AC
Termination Style :
Solder Lug
Type :
LED
Viewing Angle :
Voltage :
220V