PM5-S17Y28V
Manufacturer Part Number:
PM5-S17Y28V
Part of Description:
PANEL MOUNT ASSEMBLY YLW 12.7M
Current :
20mA
Lamp Color :
Yellow
Lens Color :
Yellow
Lens Size :
10.20mm Dia
Millicandela Rating :
600mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.50" (12.70mm)
Product Status :
Active
Ratings :
AC/DC
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Voltage :
12V ~ 28V