Q8F5CXXHY24E
Manufacturer Part Number:
Q8F5CXXHY24E
Part of Description:
INDICATOR 8MM PM FLUSH YELLOW PO
Current :
20mA
Lamp Color :
Yellow
Lens Color :
Yellow
Lens Size :
5.00mm Dia
Lens Style :
Round with Domed Top
Millicandela Rating :
250mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.315" (8.00mm)
Product Status :
Active
Termination Style :
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Viewing Angle :
100°
Voltage :
24V