Q8F5CXXHR24E
Manufacturer Part Number:
Q8F5CXXHR24E
Part of Description:
INDICATOR 8MM PM FLUSH RED POTTE
Stock Condition:
4
Current :
20mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
5.00mm Dia
Lens Style :
Round with Domed Top
Millicandela Rating :
980mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.315" (8.00mm)
Product Status :
Active
Termination Style :
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Viewing Angle :
100°
Voltage :
24V