Q14F1AYXXHY220E
Manufacturer Part Number:
Q14F1AYXXHY220E
Manufacturer/Brand:
APEM Inc.
Part of Description:
INDICATOR 220V 14MM FLUSH YELLOW
Stock Condition:
8
Manufacturer :
APEM Inc.
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
3mA
Features :
Ingress Protection :
IP67
Lamp Color :
Yellow
Lens Color :
Lens Size :
10.00mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
250mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.55" (13.97mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Active
Ratings :
AC
Termination Style :
Solder Lug
Type :
LED
Viewing Angle :
Voltage :
220V