Q22P1CZZRYG24E
Manufacturer Part Number:
Q22P1CZZRYG24E
Part of Description:
INDICATOR 24V 22MM PROM R/Y/G
Current :
40mA Green, 40mA Red, 40mA Yellow
Lamp Color :
Green, Red, Yellow
Lens Color :
Lens Size :
18.00mm Dia
Millicandela Rating :
50mcd Green, 80mcd Red, 50mcd Yellow
Panel Cutout Dimensions :
0.87" (22.10mm)
Ratings :
DC
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Voltage :
24V Green, 24V Red, 24V Yellow