QRM85BXXR12E
Manufacturer Part Number:
QRM85BXXR12E
Manufacturer/Brand:
APEM Inc.
Part of Description:
LED PMI REAR MOUNT RED
Manufacturer :
APEM Inc.
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
20mA
Features :
Ingress Protection :
IP67
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
5mm, T-1 3/4
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
10mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.32" (8.13mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Active
Ratings :
DC
Termination Style :
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
60°
Voltage :
12V