Q22F5ARXXSR12AE
Manufacturer Part Number:
Q22F5ARXXSR12AE
Manufacturer/Brand:
APEM Inc.
Part of Description:
INDICATOR 12V 22MM FLUSH RED
Stock Condition:
1
Manufacturer :
APEM Inc.
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
40mA
Features :
Ingress Protection :
IP67
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
18.00mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
800mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.87" (22.10mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Active
Ratings :
AC/DC
Termination Style :
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
Voltage :
12V