Q16F5BXXHG12E3K6
Manufacturer Part Number:
Q16F5BXXHG12E3K6
Part of Description:
INDICATOR 12V 16MM GRN ARROW
Current :
20mA
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Green
Lens Size :
18.30mm Dia
Millicandela Rating :
250mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.63" (16.00mm)
Ratings :
DC
Termination Style :
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Voltage :
12V